شناسه : 26639218
فعال عرصه تولید زیلو:


فعال عرصه زیلو اعلام کرد: متاسفانه در سایه بی تدبیری و عدم برنامه ریزی اصولی در بحث گردشگران از شهر میبد، خیانت بسیار بزرگی در بحث زیلو اتفاق افتاد و پرچم ننگین و منحوس شیطان بزرگ بر زیلوی سراسر دارای هویت معنوی نقش بست.

به گزارش یزد آوا، سید محمد حسن اعلایی در مصاحبه با  یزدرسا اظهار داشت: متاسفانه در سایه بی تدبیری و عدم برنامه ریزی اصولی در بحث بازدید گردشگران از شهر میبد، خیانت بسیار بزرگی در بحث زیلو اتفاق افتاد و پرچم ننگین و منحوس شیطان بزرگ بر زیلویی که هویت خود را صدها سال است که در مفروش کردن مساجد و امامزادگان و هویت جدید خود را توسط رهبر انقلاب و احیای آن در خارج از کشور توسط سردار سرافراز اسلام سردار سلیمانی با اهدا زیلو به حرم حضرت زینب و امیرالمومنین گرفته است، با بی تدبیری کامل که احتمالاً نفوذ یک عده افراد نا آشنا به فرهنگ مردم میبد هم در آن نقش داشته باشد لکه دار شد و پرچم شیطان بزرگ که منادی بزرگ بی دینی و دشمنی با اسلام است بر زیلوی سراسر دارای هویت معنوی نقش بست.

این فعال عرصه زیلو بافی گفت: زیلوبافان انقلابی شهرستان میبد ضمن محکومیت این حرکت زشت و زننده «موزه زیلو» در خواست برکناری مدیریت موزه زیلو را دارند. «موزه زیلو» قاعدتاً باید هویت معنوی زیلو را به جهانیان نشان بدهد اما متاسفانه، آن را لکه دار کرد.

وی خطاب به مدیران دولتی گفت: مدیران ارشد شهرستان میبد خواب هستید؟ زیلویی که احیای مجدد آن با برنامه رهبر انقلاب صورت گرفت، نقش پرچم منحوس شبطان بزرگ را بر آن نقش دادند.از فرماندار میبد تعجب می کنم. میراث فرهنگی به کجا می رود. این کار حقیقتاً مایه تاسف است.

اعلایی تاکید کرد: باید با تمام توان این زیلو را از نمایندگان شیطان بزرگ باز پس گرفت و این لکه ننگ را از دامن زیلوی شهرستان میبد پاک کرد.

وی همچنین گفت: از تمام روحانیون و مردم انتظار داریم نسبت به این حرکت حتماً اعلام موضع کنند.

وی ادامه داد: زیلو را مساجد زیلو کردند. شیطان بزرگی که مساجد مسلمین را تخریب می کند نباید با زیلوی میبد نقش پرچمش را در جهان نشان داد. این حرکت بسیار سخیف بود و ما فعالان عرصه زیلو نسبت به این حرکت اعلام انزجار می کنیم.

اعلایی در پایان تصریح کرد: چند روز آینده حدود 400 متر زیلوی میبد با برنامه ریزی سردار سلیمانی به حرم حضرت زینب انتقال پیدا می کند اما می بینیم در اینجا پرچم دشمن اصلی اسلام و انقلاب بر زیلو نقش می بندد.

گفتنی است عده ای با بافتن پرچم آمریکا و انگلیس بر زیلو آن را به نمایندگان این دو کشور اهدا کرده اند!

انتهای پیام/آ
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.