شناسه : 16637436
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد خبر داد


مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد با اشاره به پیگیری های انجام شده در سال گذشته جهت پوشش بیمه ای روستاییان اعلام کرد: در سال گذشته پوشش بیمه ای روستاییان با رشد 13 درصدی روستاییان، توانسته 80 درصد از جامعه هدف را تشکیل دهد.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه حوزه روستاها وسیع است گفت: 368 روستا در یزد دارای شورا و 354 رستا دارای دهیار هستند و تصمیم بر این است که مجوز تأسیس دهیار برای روستاهایی که دهیار ندارند، گرفته شود.

هادی مقیمی با بیان اینکه با رایزنی با وزارت کشور، سازمان شهرداری ها، دهیاری ها و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری اعتبارات خوبی را جذب کردیم، اظهار کرد: با این اعتبارات برای سالجاری 523طرح در روستاها دیده شده که 170طرح آن تاکنون اجرا شده و مابقی نیز تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به سه برابر شدن پروژه ها نسبت به دولت قبل  ادامه داد: اعتبارات این پروژه ها تنها از دهیاری ها تامین نشده و بخشی از پروژه ها با مشارکت مردم اجرا شده است

مقیمی با بیان اینکه در سال گذشته از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری 50میلیارد ریال به استان اختصاص یافت که با توجه به شرایط بودجه 40درصد آن جذب شد، ادامه داد: در حوزه تامین ماشین آلات عمرانی دهیاری ها نیز از سال گذشته 50میلیارد ریال به روستاها اختصاص یافته که بخشی از آنها شامل 61دستگاه خودرو نیسان ، مینی لودر و خودرو جمع آوری زباله خریداری شده که به هیاری ها تحویلداده می شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری عنوان کرد: با توجه به اینکه زنان نیمی از جامعه و محور کار در روستاها هستند؛  دفتر روستایی در سال گذشته و برای نخستین بار با همکاری و مشارکت دفتر امور بانوان استانداری طرح شناسایی شبکه زنان فعال روستایی را در سطح استان اجرا کرد.


وی با اشاره به پیگیری های انجام شده در سال گذشته جهت پوشش بیمه ای روستاییان اعلام کرد: در سال گذشته پوشش بیمه ای روستاییان  با رشد 13 درصدی روستاییان، توانسته 80 درصد از جامعه هدف را تشکیل دهد.

مقیمی افزود: به دلیل مشکلاتی که دهیاران به دلیل بیمه نبودن در اجرای طرح‌ها داشتند، تمام دهیاران تحت پوشش بیمه مسئولیت قرار گرفتند و ماشین آلات دهیاری ها و شوراها نیز بیمه شده اند.

وی با اشاره به ساخت و سازهای روستایی به عنوان یکی از فعالیت های دفتر امور روستایی گفت: یک هزار و 900 پرونده که راکد مانده بود در کمیسیون ماده 99 فعال و در مجموع به 3 هزار پرونده رسیدگی شد.

مدیرکل امور روستایی استانداری یزد از تشکیل شورای مشورتی توسعه روستایی خبر داد و گفت: تشکیل شوراهای مشورتی توسعه روستایی از اقدامات ابتکاری دفتر روستایی استان یزد است که برای نخستین بار در کشور و به صورت آزمایشی در 21 روستای استان اجرا می شود و امیدواریم از این طریق از نظرات و توان نخبگان روستاها اعم از ساکن روستا یا مهاجرت کرده به شهرها، برای توسعه روستای خودشان بهره گیریم.

مقیمی طراحی زمین ورزش برای همه روستاهای استان، خرید 11 هزار تن قیر یارانه‌ای با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان به منظور اجرای آسفالت معابر روستاها، پیگیری تدوین سند توسعه روستایی با هدف استفاده از ظرفیت روستاها و غیره را از دیگر فعالیت های دفتر روستایی نام برد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.