شناسه : 10358220
توکلی در واکنش به انکار سخنگوی دولت:


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در واکنش به انکار سخنگوی دولت نسبت به برداشت ۴/۱ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی گفت: از نظر قانونی اتهام دولت مسلم است و گزارش دیوان محاسبات مبنای قانونی دارد.

به گزارش یزد آوا، احمد توکلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت در برداشت 4/1 میلیاردی از صندوق توسعه ملی و درخواست سخنگوی دولت برای ارائه استنادات در این خصوص اظهارداشت: این اتهام در گزارش دیوان محاسبات گزارش شده است و اگر نمایندگان مجلس نتوانند به گزارش‌های دیوان محاسبات که استحکام قانونی لازم را دارد استناد کنند باید در دیوان محاسبات بسته شود.

وی ضمن تشریح عملکرد دیوان محاسبات در رسیدگی به تخلفات خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس بر اساس گزارش‌های دیوان محاسبات حق استناد دارند و این دولت است که باید به اتهامات خود پاسخ دهد.

توکلی ادامه داد: دیوان محاسبات با بررسی‌های کارشناسی به این تخلفات پی برده و پس از تشکیل پرونده، آن را به دادسرای دیوان فرستاد و دادیار ایراد را وارد دانسته و دادستان با قبول این نظر، پرونده را برای صدور رأی به هیأت مستشاری فرستاده است و بزودی با نظر مستشاران در این باره تصمیم گرفته می‌شود بنابراین این گزارش سندیت دارد و حق استناد را نه تنها برای نمایندگان مجلس بلکه برای آحاد ملت نیز ایجاد می‌کند، بنابراین دولت است که باید نسبت به این امر پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه گزارش‌های دیوان محاسبات در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود، اظهارداشت: گزارش‌‌ دیوان محاسبات مبنی بر برداشت بودجه 4/1 میلیاردی از منابع صندوق توسعه ملی در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود و حق بازخواست را به نمایندگان ملت و مردم از دولت می‌دهد و از نظر قانونی این اتهام مسلم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اینجاست که باید دولت از خود دفاع کند و ما وظیفه داریم دفاعیات دولت را در این زمینه استماع کنیم.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.