شناسه : 36972415
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد:

13 سری جهیزیه به زوج های نیازمند استان یزد اهدا شد


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد از اهدای 13 سری جهیزیه به 13 زوج جوان در نقاط محروم استان یزد خبر داد.

حجت الاسلام علیرضا نجیمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در گفتگو با یزد آوا، با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) بر لزوم حمایت از حوزه خانواده در جامعه تاکید کرد و گفت: دشمنان این نظام، خانواده را به عنوان بنیادی ترین و اساسی ترین نهاد در جامعه اسلامی در نوک پیکان توطئه های خود قرار داده اند.

وی حوزه خانواده را از اولویت های این سازمان دانست و اظهار داشت: در این راستا طرحی با عنوان پویش ملی«هم سرنوشتیم»  در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

نجیمی تصریح کرد: در قالب این طرح جلساتی با حضور اقشار تاثیرگذار استان به ویژه با توجه به قرار گرفتن در ماه محرم با حضور مبلغین، مبلغات، مداحان، شاعران و روسای هیئات برگزار و ضمن تبیین جایگاه ضرورت بحث خانواده، تغذیه فکری لازم در قالب ارائه محتوا صورت گرفته است.

وی بر لزوم تسهیل شرایط ازدواج در جامعه تاکید کرد و افزود: سازمان تبلیغات اسلامی کشور در نخستین گام جهت حمایت از  ازدواج آسان طرح مشارکت در اهدای اقلام ضروری جهزیه به زوج های نیازمند را در دستور کار خوا قرار داده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: در این راستا طرح «مسجد احسان» با محوریت ائمه جماعات و مساجد توسط سازمان تبلیغات اسلامی کشور با همکاری بنیاد برکت در سطح کشور اجرا شد.

وی افزود: در مرحله اول طرح هر مسجد یک جهیزیه با محوریت مناطق محروم و روستاهای استان اجرا و پس از شناسایی زوج های نیازمند هماهنگی های لازم جهت اهدا جهیزیه صورت گرفته است.

نجیمی با بیان اینکه در این طرح مبلغی توسط زوجین پرداخت شده است افزود: در مجموع 12 قلم کالا به ارزش بالغ بر 120 میلیون ریال به زوج های نیازمند در قالب این طرح اهدا شد.

وی تصریح کرد: در قالب طرح مسجد احسان 13 سری جهیزبه به 13 زوج جوان نیازمند در آستانه ازدواج استان اهدا شد.

وی در پایان بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های خیری در حوزه ازدواج تاکید کرد و اظهار داشت: باید دستگاه های مرتبط نیز دراین حوزه تسهیل گری لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.