شناسه : 10072039
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی یزد:


معاون فرهنگی اجتماعی استانداری با بیان اینکه طی تصمیم گیری در شورای برنامه ریزی، مبلغی از کل اعتبارات استان به امر پژوهش اختصاص داده شده گفت:30 طرح پژوهشی استان با یک میلیارد تومان اعتبار کامل نشد و نیاز به استمرار دارد.

به گزارش یزد آوا؛ معاون فرهنگی اجتماعی استانداری در نشست هفته پژوهش ضمن گرامیداشت روزدانشجو اظهار داشت: دولت اعتبارات ویژه ای را برای طرح های پژهشی دانشگاه ها در نظر گرفته است.

 

عباسعلی رضایی با اشاره به اینکه در قانون بودجه حدود پنج دهم  تا سه درصد از اعتبارات دستگاه های اجرایی کشور به بودجه ها ی پژوهشی اختصاص یافته است گفت: زمانی که دستگاه های تامیین بودجه با کسری مواجهه شوند بعضاً بخشی از این بودجه ها محقق نمی شود.

 

معاون فرهنگی اجتماعی استانداری با ذکر اینکه طی تصمیم گیری در شورای برنامه ریزی، مبلغی از کل اعتبارات استان به امر پژوهش اختصاص داده شده است خاطرنشان کرد: حدود یک میلیارد از اعتبارات استان به 30 طرح کاربردی اختصاص پیدا کرده است.


وی در این رابطه افزود: متاسفانه بخشی از طرح ها با کسری بودجه روبرو شده است و برای کامل شدن نیاز با استمرار دارد

 

رضایی با تاکید بر اینکه نباید اعتبارات پژوهشی صرفاً به طرح ها وپایان نامه ها دانشگاهی اختصاص یابد عنوان کرد: اعتبارات پژوهش ها ی کاربردی بایستی بر اساس  نیازهای استانی نیز سنجیده شود.

 

وی با بیان اینکه پژوهش‌های امروز باید متناسب با چالش‌های دنیا انجام شود، خاطرنشان کرد: استان یزد نیز برای پژوهش اولویت‌هایی دارد که مهم‌ترین‌شان موضوع آب، تامین و مصرف بهینه آن است که استاندار یزد نیز بر انجام کارهای پژوهشی در این زمینه تاکید دارد.

 

معاون فرهنگی اجتماعی استانداری به معضلات و کمبود اشتغال برای جوانان در سطح استان اشاره کرد و گفت: قاعدتاً شیک کردن کارها نیز بر جذب جوانان در در حوزه های مختلف  بازار کارمطابق با رشته و مدرک تحصیلی  تاثیر گذار خواهد بود .

 

رضایی در پایان به تعامل و پیوند مثلث دانشگاه،مراکز رشد پارک علم و فناری و عرصه صنعت  در استان تاکید کرد و گفت: پیوند میان این مراکز علمی  خروجی پژهش های کاربردی و  بسته های تجاری سازی را در استان را منجر می شود.

منبع: یزد رسا

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.