شناسه : 34995087
فرمانده پلیس راه استان یزد:


فرمانده پلیس راه استان یزد با اشاره به کاهش 17 درصدی متوفیان تصادفات جاده‌ای استان در فصل بههار امسال گفت: متاسفانه با بررسی‌های انجام شده 60 درصد از متوفیان حوادث جاده‌ای استان در سه ماه نخست امسال بومی بوده‌اند.

فرمانده پلیس راه استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، گفت: 59 درصد از تصادفات در محورهای مواصلاتی استان یزد در سه ماهه نخست امسال از نوع جرحی، 36 درصد خسارتی و 5 درصد تصادفات فوتی بوده است و خوشبختانه براساس آمار پزشک قانونی آمار متوفیان تصادفات نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 17 درصدی مواجه بوده است.

مسعود قانعی اعلام کرد: روزانه تقریبا بیش از 150 هزار تا 200 هزار و ماهانه تقریبا پنج میلیون و 500 هزار تا شش میلیون و 500هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان انجام می‌شود که روزهای یکشنبه‌ در فصل بهار امسال بیشترین تصادف را به خود اختصاص داده‌اند و بیشترین ساعات تصادف نیز از  ساعت 12 ظهر تا 6 بعدازظهر بوده است که 38 درصد از تصادفت جاده ای استان را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه واژگونی بیشترین نوع تصادف را در محورهای مواصلاتی به خود اختصاص داده است، ادامه داد: 50 درصد از تصادفات جاده‌ای استان در فصل بهار امسال واژگونی بوده است که خودروهای سواری‌ با 60 درصد بیشترین سهم را در این نوع تصادف دارند.

قانعی افزود: بیشترین علل واژگونی نیز عدم توجه به جلو با 60 درصد فراوانی است که می‌تواند ناشی از خستگی و خواب آلودگی و یا عدم توجه راننده به جلو باشد و بیشترین وسیله نقلیه واژگون شده در محورهای مواصلاتی استان سواری پراید با 22.6 درصد و سواری سمند با 11.3 درصد  بوده است.

وی با بیان اینکه بیشترین سن رانندگان مقصر در تصادفات جاده‌ای استان با 20 درصد بین 30 تا 35 سال بوده است، تصریح کرد: متاسفانه با بررسی‌های انجام شده 60 درصد از متوفیان حوادث جاده‌ای استان در سه ماه نخست امسال بومی بوده‌اند.

فرمانده پلیس راه استان یزد عنوان کرد: محور مهریز- انار و محور اردکان- نائین به صورت رفت و برگشت به ترتیب دو محور در استان با بیشترین تصادفات فوتی و جرحی در استان هستند.

قانعی گفت: موتورسیکلت‌ها با اینکه در تصادفات جاده‌ای نسبت به تصادفات شهری کمتر نقش دارند اما 7 درصد از تصادفات در محورهای مواصلاتی استان را در فصل بهار امسال به خود اختصاص داده‌‎اند و بیشتر این تصادفات در محورهای روستایی دو شهرستان مهریز و تفت رخ داده است.

وی افزود: آمار تصادفات جرحی در محورهای روستایی و فرعی استان در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 15 درصدی داشته است.

فرمانده پلیس راه استان یزد در خصوص تردد بالا در محور ده بالا و طزرجان گفت: در روز جمعه 29 تیرماه از ساعت 6 بعدازظهر تا 12 شب تنها در محور برگشت ده بالا و طزرجان به سمت تفت براساس آمار تردد شمار، هفت هزار و 750 تردد به ثبت رسیده است و جمعه‌ها در محور ده بالا طزرجان به طور متوسط 15 هزار و الی 20 هزار تردد به ثبت می‌رسد.

قانعی با بیان اینکه محورهای روستایی به دلیل افزایش حجم تردد پرتصادف هستند، ادامه داد: با توجه به اینکه عمده تردد در محور برگشت ده بالا و طزرجان به سمت تفت از ساعت 6 بعدازظهر تا 12 شب به ثبت می‌رسد از شهروندانی که در این مسیر تردد می‌کنند تقاضا داریم که زمان برگشت خود را قبل از ساعت 7 بعدازظهر و یا بعد از ساعت 9 شب قرار دهند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.