شناسه : 34525675
دادستان دادگستری استان یزد مطرح کرد

715 خانوار زیر چتر انجمن حمایت از خانواده های زندانیان


دادستان استان یزد در جمع خانواده های زندانیان گفت: 715 خانوار تحت پوشش انجمن حمایت از خانواده های زندانیان قرار دارند.

به گزارش یزد آوا؛ دادستان دادگستری استان یزد در جمع خانواده های زندانیان فلسفه تشکیل انجمن حمایت از خانواده های زندانیان را حمایت از خانواده های مددجویان اعلام کرد و اظهار داشت: هرچند وظیفه دستگاه قضا برخورد با متخلفین جامعه بوده و به ناچار افرادی را برای مجازات به زندان معرفی می کند اما حمایت از خانواده های آنان نیز از دغدغه های مسئولان قضائی کشور و استان است.

شمس در ادمه به اقدامات دادگستری یزد در یکسال اخیر پرداخت و گفت: این اقدامات در دو بخش صورت گرفته که یک بخش آن مربوط به داخل زندان بوده که از سال قبل که بنده مسئولیت دادستانی را پذیرفتم شیوه نامه ای را تدوین کردیم که رویکرد این شیوه نامه رویکرد فرهنگی و سوق دادن زندانیان به سمت فعالیت های فرهنکی،مذهبی و فراگیری فنون مختلف در زندان است.

وی ادامه داد: در بخش دوم رسیدگی به خانواده های زندانیان است که رویکرد انجمن از حالت ایستایی به سمت تکامل و پویایی حرکت کرده و در بحث سرمایه گذاری و کسب درآمدهای مختلف در راستای  کمک به  خانواده زندانیان اقدامات بسیار خوبی در سال گذشته صورت گرفته و در آینده نیز برنامه های خوبی تدارک دیده شده است.

شمس اشتغال زایی خانوده ها را از سیاست های اصلی انجمن حمایت بیان کرد و گفت: با توجه به محدودیت های منابع درآمدی کمک های نقدی به خانواده های زندانیان بسیار ناچیز است و کفاف زندگی آنان را نمی دهد بنابراین رویکردی در نظر گرفته شده است که به سمت اشتغال خانواده های زندانیان و خوکفائی آنان حرکت کنیم که هم مشکلات اشتغال آنان حل شده و هم کمک به معیشت آنان می شود.

دادستان استان افزود: 715 خانوار تحت پوشش انجمن قرار دارند که در سال گذشته توانستیم 105 نفر را از سوی انجمن به مراکز کاریابی معرفی کنیم و در حدود 50 نفر نیز توسط خود انجمن در کارگاه های خیاطی برای کارآموزی به  کارگیری شدند.

وی رویکرد دیگراین انجمن را پرداخت تسهیلات اشتغال زایی دانست و ابراز داشت: در سال گذشته 150خانوار به بانک های عامل معرفی شدند.

شمس پرداخت مستمری به خانواده های زندانیان را از دیگر اقدامات انجمن برشمرد و گفت: در سال گذشته 810 میلیون  تومان به صورت مستمری مستقیم،کمک هزینه های درمانی ،تهیه وسایل منزل وهزینه تحصیلی فرزندان خانواده های زندانیان پرداخت شده است.

انتهای پیام/ح
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.