شناسه : 29920520
مدیر کل تامین اجتماعی استان یزد خبر داد


مدیر کل تامین اجتماعی استان یزد گفت: در مجموع حدود 841 هزار نفر یعنی 77 درصد جمعیت استان تحت پوشش تأمین اجتماعی بوده و در حال دریافت خدمات مختلف از این اداره هستند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به برخی از مهم‌ترین آمار عملکردی استان گفت: در حال حاضر ٢٦٨ هزار نفر در استان شامل  ١٨٩ هزار بیمه شده اصلی اجباری و ٧٩ هزار نفر بیمه شدگان خاص از جمله مشاغل آزاد، اختیاری، رانندگان، قالیبافان و کارگران ساختمانی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.

محمد صابری با بیان اینکه با احتساب افراد تحت پوشش بیمه تبعی، نزدیک به ٧١٣ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، افزود: در مجموع  از جمعیت تقریبا یک میلیون و 100 هزار نفری استان یزد، حدود 841 هزار نفر یعنی 77 درصد جمعیت استان تحت پوشش تأمین اجتماعی بوده و در حال دریافت خدمات مختلف از این اداره هستند.

وی با اشاره به آمار مستمری بگیران استان افزود: هم اکنون تامین اجتماعی استان به ٥٥ هزار و سیصد نفر شامل  ٣٩ هزار و600 نفر بازنشسته، سه هزار نفر کارافتاده و ١٢ هزار و700 نفر بازمانده، حقوق مستمری پرداخت می‌کند که با احتساب افراد تحت پوشش آنها، ١٢٨ هزار و سیصد نفر را شامل می‌شود.

صابری با اشاره به میزان مبالغ تعهدات اعلام کرد: این سازمان در سال گذشته بالغ بر ٩٤٥ میلیارد و ٥٦٩ میلیون تومان در بخش تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت، حقوق مستمری بگیران و مقرری‌‌های بیمه بیکاری که به طور متوسط روزانه ٢ میلیاردو ٥٩١ میلیون تومان بوده، پرداخت کرده است.

وی مطالبات معوق کارفرمایان در استان یزد را ١٩٣ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون در سطح استان ٢٢ هزارو ٧٠٠ کارگاه به صورت فعال، دو هزار و٤٠٠ کارگاه به صورت نیمه فعال و ١٧ هزار و ٢٠٠ کارگاه نیز راکد هستند. 

وی یادآور شد: اداره کل تامین اجتماعی استان یزد، هم اکنون خدمات مختلفی را با دارا بودن ٥ شعبه در شهر یزد، ١١ شعبه در سراسر شهرستان‌های استان و همچنین 7 شعبه اقماری و ٤ کارگزاری تعهدات و خدمات به  مردم یزد ارائه می دهد.

انتهای پیام/ف

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.