شناسه : 34212031
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد:


مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با اشاره به اینکه ۹۶ درصد این آب، صرف شرب مردم استان یزد می‌شود، گفت: تنها چهار درصد آب انتقالی در صنایع صرف می‌شود که این تخصیص‌ها قابل رهگیری و مستند است.

به گزارش خبرنگار یزدآوا، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد پیش از ظهر امروز در نشست خبری گفت: وضعیت آب استان یزد بحرانی است و ما 15 سال است که با خشکسالی‌های پی در پی مواجه هستیم کما اینکه یزد از دیرباز با بحران آب مواجه بوده است.

محمدمهدی جوادیان زاده اظهار کرد: متوسط بارش سالانه در استانه در سال‌های تر آبی نیز با 90 میلی متر کم بوده است و در سال های خشکسالی کمتر شده که در نهایت امسال فقط 40 میلی متر بارندگی داشته‌ایم.

وی افزود: خطر کم آبی و بحران آب برای مردم یزد جدی است و این امر تدبیر همه بخش‌های از جمله صنایع، کشاورزی و همکاری مردم در امر صرفه جویی را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه میزان تخصیص آب انتقالی به یزد سالانه ۹۸ میلیون مترمکعب است، عنوان کرد: میزان انتقال با توجه به آورد رودخانه، ۶۶ میلیون مترمکعب بوده که امسال به دلیل کاهش آورد رودخانه، ۱۰ درصد آن کاهش یافته و اکنون به ۶۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

جوادیان‌زاده با اشاره به اینکه ۹۶ درصد این آب، صرف شرب مردم استان یزد می‌شود، افزود: تنها چهار درصد آب انتقالی در صنایع صرف می‌شود که این تخصیص‌ها قابل رهگیری و مستند است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد ادامه داد: برخی به اشتباه بر این باورند که آب انتقالی یزد، صرف کشاورزی می‌شود در حالی که اینگونه نیست زیرا اگر کل جمعیت استان یزد را در نظر بگیریم، حتی ۱۰۰ درصد آب انتقالی تنها می‌تواند ۵۰ درصد آب مورد نیاز شرب استان را تامین کند بر این اساس چگونه می‌توان شرب مردم را با توجه به افت شدید کیفی منابع آبی استان، نادیده گرفت و آب انتقالی را صرف کشاورزی کرد.

جوادیان زاده با اشاره به اتفاقات اخیر تخریب انتقال آب به یزد اذعان کرد: متاسفانه در آخرین تخریب 800 میلیون تومان خسارت وارد شده است.

وی ادامه داد: سیاست استان یزد تا کنون بر این بوده که مسالمت آمیز قضایا را حل کنیم و تا کنون هیچ طرح شکایتی علیه تخریب گران نداشته ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد عنوان کرد: مسئولین استان اصفهان در خصوص حل قضایای اخیر همکاری خیلی خوبی با یزد داشته اند و استاندار یزد خیلی جدی پیگیر مسئله هستند که از سهم قانونی مردم استان یزد دفاع کنند.

وی با تاکید بر بحران کم آبی در استان یزد یزد گفت: ما 50 درصد آب شرب استان را از آب های انتقالی و 50 درصد را از منابع زیر زمینی تامین می کنیم.

انتهای پیام/ز.ک
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.