شناسه : 35979925
نائب رئیس اتحادیه صنف قصابان استان یزد:


نائب رئیس اتحادیه صنف قصابان استان یزد با اشاره به افزایش مجدد قیمت گوشت گفت: قیمت گوشت بر و نربز در استان هم اکنون هر کیلو 75 هزار تومان و گوشت گوساله هر کیلو 60 هزار تومان است.

حسین حاجی زینلی در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به افزایش مجدد قیمت گوشت گفت: قیمت گوشت بر و نربز هم اکنون هر کیلو 75 هزار تومان، گوشت گوساله هر کیلو 60 هزار تومان و گوشت شتر با قیمت هر کیلو 75 هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

نصف شدن قدرت خرید یزدی‌ها برای گوشت 

وی با بیان اینکه صادرات دام و کمبود دام موجب افزایش قیمت گوشت شده است، افزود: با توجه به افزایش قیمت گوشت قدرت خرید مردم 50 درصد کاهش یافته است و آمار کشتار در استان از روزانه 2500 راس دام به تقریبا 1100 راس دام رسیده است.

ممنوعیت ورود دام به استان یزد

نائب رئیس اتحادیه صنف قصابان استان یزد عنوان کرد: مشکل دیگری که در استان در زمینه گوشت به وجود آمده این است که با وجود اینکه صادرات دام آزاد است و موجب افزایش قیمت شده متاسفانه اجازه ورود دام از استان‌های دیگر به استان یزد داده نمی‌شود و این واردات را قاچاق به حساب می‌آورند این در حالی است که برای جلوگیری از افزایش قیمت گوشت باید بستر واردات دام به استان فراهم شود و آن را آزاد کنند.

توزیع گوشت گرم وارداتی به میزان بسیار کم انجام می‌شود

حاجی زینلی با بیان اینکه توزیع گوشت گرم وارداتی در استان انجام نمی‌شود و یا میزان آن بسیار کم است، افزود: واردات گوشت گرم گوسفندی چنانچه به میزان زیاد وارد چرخه بازار شود و توزیع آن به طور مداوم انجام گیرد تاثیر زیادی بر قیمت گوشت دارد منتها باید این گوشت واقعا به دست مصرف کننده برسد و برای فروش آن حداقل کد ملی خریدار دریافت شود تا این گوشت وارد کافه‌ها و رستوران‌ها نشود.

بستر لازم برای ورود دام به استان فراهم شود

وی با تاکید بر اینکه حداقل باید شرایط و بستر لازم برای واردات دام از شهرها و استان‌های دیگر به استان فراهم شود، تصریح کرد: متاسفانه مسئولان متولی امر وضعیت را به حال خود رها کرده‌اند و ضعیف عمل می‌کنند و عزم جدی برای مدیریت قیمت گوشت وجود ندارد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.