شناسه : 38200427
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد:

پرداخت تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا در استان تسریع شود


سیدمجتبی حسینی پور گفت: باید علاوه بر اطلاع رسانی بیشتر به واحدهای آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات، پرداخت آن در بانک‌های استان نیز تسهیل شود.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، سید مجتبی حسینی پور ظهر امروز در نهمین نشست کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان یزد در خصوص عملکرد استان در پرداخت تسهیلات به واحدهای به شدت آسیب دیده ناشی از شیوع کرونا گفت: حدود 926 میلیارد تومان معادل 2.3 درصد از اعتبار تسهیلات در کشور به استان یزد تعلق گرفته است

وی ادامه داد: تاکنون پنج هزار و 41 طرح در قالب حدود 12 هزار و 400 اشتغال در استان و 145 میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌ها ارسال شده است که به 454 فقره طرح با اشتغال 418 نفر و مبلغ 18 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است و باید دستگاه‌های اجرایی در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد عنوان کرد: نوع تسهیلات ارائه شده برای واحدهای آسیب دیده از کرونا، زمان آن و نوع برخورد با واحدها یک شرایط ویژه ای دارد و با توجه به اینکه مهلت دریافت این تسهیلات تنها تا پایان مردادماه است باید کار به گونه‌ای صورت گیرد که واحدهای آسیب دیده برای دریافت سهم 926 میلیارد تومانی که برای استان تعیین شده مراجعه کنند.

حسینی‌پور نقش دستگاه‌های اجرایی در اختصاص تسهیلات به واحدهای آسیب دیده از کرونا را ویژه ارزیابی کرد و افزود: با توجه به اینکه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا چند ماهی است که دچار مشکل شدند باید اطلاع رسانی لازم برای ارائه تسهیلات به آنها به خوبی انجام گیرد و از این کمک برخوردار شوند.

وی تصریح کرد: رابطین دستگاه‌های اجرایی و رابط بانک باید اقدامات لازم را انجام دهند و علاوه بر اطلاع رسانی بیشتر به واحدهای آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات، پرداخت این تسهیلات در بانک‌ها نیز تسهیل شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.