شناسه : 37486555
معاون آموزش و پرورش یزد:


معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: در استان یزد در مجموع 2 هزار و 431 نفر کمبود نیروی انسانی برای تدریس در کلاس های درس وجود داشته است که با استفاده از ساعات غیر موظف نیروهای رسمی و پیمانی، بازنشستگان و معلمان حق التدریس تامین شده است.

علیرضا جلالی در گفتگو با خبرنگار یزدآوا اظهار داشت: در آموزش و پرورش استان یزد 12 هزار و 774 نفر پرسنل به صورت رسمی ، پیمانی و قرارداری مشغول به کار هستند که از این تعداد 7 هزار و 45 نفر معلم هستند و از این تعداد 866 نفر به صورت حق‌التدریس آزاد به  تدریس اشتغال دارند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد تصریح کرد: حقوق معلمین حق التدریس بر اساس شاخص های پرداخت حق التدریس توسط وزارت آموزش و پرورش محاسبه و به صورت مستقیم از وزارت آموزش و پرورش به صورت ماهانه به حساب افراد واریز می شود. 

جلالی با بیان این که حقوق معلمین حق التدریس به صورت ماهانه پرداخت می شود و در حال حاضر مطالباتی در این زمینه وجود ندارد افزود: بیمه این همکاران همزمان با پرداخت حقوق به صورت ماهانه  و بر اساس ساعات تدریس آن‌ها پرداخت می شود.  

وی در خصوص وضعیت استخدامی معلمین حق التدریس گفت: هر گونه استخدام یا تبدیل وضعیت افراد در آموزش و پرورش به صورت متمرکز و بر اساس قوانین مجلس محترم شورای اسلامی و دستورالعمل های اجرایی امور استخدامی کشور انجام می شود البته اسامی و مشخصات این افراد به مسوولین ذیربط گزارش شده است. 

جلالی با بیان این که استان یزد با کمبود معلم مواجه است اذعان داشت: در استان یزد در مجموع 2 هزار و 431 نفر کمبود نیروی انسانی برای تدریس در کلاس های درس وجود داشته است که با استفاده از ساعات غیر موظف نیروهای رسمی و پیمانی، بازنشستگان و معلمان حق التدریس تامین شده است. 

وی خاطرنشان کرد: کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش یک مسئله ملی است و استان یزد نسبت به سایر استان ها با مشکل کمتری روبروست. با این حال به عنوان یکی از مساله های مهم آموزش و پرورش استان، در دستور کار شورای آموزش و پرورش قرار گرفته و گزارش های تخصصی آماری به منظور  افزایش سهمیه های دانشگاه فرهنگیان و استخدام آزاد به مسوولین مربوط ارائه شده است. 

معاون آموزش و پرورش یزد با بیان این که آموزش پیش دبستانی به صورت کامل توسط مراکز غیر دولتی و به صورت مشارکت مردمی ارائه می شود ادامه داد: مربیان این مراکز توسط موسسین مراکز انتخاب شده و بر اساس قوانین کار به کار گرفته می شوند؛ لذا مربیان مراکز پیش دبستانی مانند معلمان سایر مدارس غیر دولتی هیچ گونه رابطه استخدامی با وزارت آموزش و پرورش نخواهند داشت.

انتهای پیام/




رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.