شناسه : 13730615
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی یزد خبر داد؛


مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی یزد گفت: 300 روستای این استان با جمعیت 70 هزار نفر با کمبود شدید آب مواجه هستند.

به گزارش یزد آوا، «محمدرضا حاتمی» افزود: تمام روستاهای استان با مشکل بی‌آبی روبه‌رو هستند اما در روستاهای مورد اشاره بحران آب بیشتر است.


وی با اشاره به اهمیت رفع نیاز آبی روستاهای یاد شده، اظهار کرد: در این روستاها آبرسانی با 15 تانکر سیار و 391 تانکر ثابت انجام می شود.

وی با بیان اینکه روستاهای شهرستان‌های تفت و مهریز، بیشتر با مشکل بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند، مجموع آب تولیدی روستاهای استان را 17/8 میلیون متر مکعب بیان کرد و گفت: با 2/6 میلیون متر مکعب کمبود آب در روستاها روبه‌رو هستیم.


حاتمی افزود: کاهش بارندگی و در پی آن محدویت منابع آبی باعث کاهش کمیت و کیفیت بیش از نیمی از منابع تأمین آب روستاهای استان شده و موجب پایین آمدن پارامترهای کیفی و به تناسب آن بالا رفتن نارضایتی مردم از طعم و کیفیت آن شده است. وی تصریح کرد: موارد یادشده باعث شده تا هزینه های استحصال، تولید و توزیع آب به شکل مضاعفی افزایش یابد و بار مالی زیادی را به شرکت تحمیل کند.


حاتمی بهسازی منابع آبی موجود، حفر چاه‌های جدید، بازسازی شبکه های فرسوده توزیع و خطوط انتقال آب، جلوگیری از هدر رفت آب و مدیریت مصرف در شبکه های توزیع و انتقال، خرید آب از بخش کشاورزی و استفاده از آب شیرین کن سیار را از جمله برنامه های میان مدت این شرکت در جهت رفع مشکل کم آبی در روستاها عنوان کرد.


مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی یزد گفت: راه‌اندازی مجتمع آب بسته بندی و توزیع آب شرب به روش بسته بندی، تکمیل و بهره برداری از پروژه های آبرسانی ، مجهز کردن تأسیسات آبرسانی  و جداسازی شبکه های آب شرب و بهداشت در بعضی روستاهای استان از دیگر اقدامات این شرکت است. حاتمی گفت: امسال هیچ اعتباری برای آبرسانی به روستاها تخصیص نیافته است.

منبع: ایرنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.