شناسه : 34789928
مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد:


مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: تسهیلات پیش بینی شده برای استان در طرح اشتغال روستایی و عشایری 237 میلیارد تومان بوده است که 50 درصد از آن در بهمن ماه سال گذشته ابلاغ شده است.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان یزد گفت: تسهیلات پیش بینی شده برای استان در طرح اشتغال روستایی و عشایری 237 میلیارد تومان بوده است که 50 درصد از آن در بهمن ماه سال گذشته ابلاغ شده است.

محمدحسين ریاحی در خصوص عملکرد کارگروه اشتغال و کمیته فنی استانی طرح اشتغال روستایی و عشایری عنوان کرد: از ابتدای آذرماه سال 96، 14 جلسه از این کارگروه برگزار شده است که هزار و 436 طرح در آنها بررسی و یک هزار و 152 طرح با مبلغ بیش از سه هزار و 37 میلیارد ریال به تصویب رسیده است که اشتغالی بالغ بر سه هزار و 850 نفر برای آن پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: از ابتدا تاکنون بیش از دو هزار و 500 نفر در سامانه کارا ثبت نام کردند که پس از بررسی یک هزار و 152 طرح به تصویب رسیده است که 77 درصد از این طرح‌ها در بخش کشاورزی، 12 درصد در زمینه صنعت و 11 درصد در زمینه خدمات بوده است.

ریاحی با بیان اینکه جهادکشاورزی با 871 مورد بیشترین طرح را در بین دستگاه‌های اجرایی به خود اختصاص داده است، عنوان کرد: پرورش دام سبک و سنگین با 504 مورد بیشترین طرح مورد تصویب در بخش کشاورزی بوده و پس از آن زعفران و گیاهان دارویی با 159 طرح و محصولات گلخانه ای با 83 مورد در جایگاه بعدی قرار دارند.

وی ادامه داد: صنایع دستی، پوشاک و مبلمان و مصنوعات چوب نیز به ترتیب با 33، 22 و 21 طرح مصوب در رسته‌های اولویت دار بخش صنعت قرار دارند، رسته‌های اولویت دار بخش خدمات نیز بوم گردی با 77 طرح، گردشگری و طبیعت گردی با 21 طرح و فناوری اطلاعات با 18 طرح مصوب بوده اند.

مدیر تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه گزارشی از تسهیلات مصوب کارگروه به تفکیک شهرستان‌ها و عملکرد بانک‌های عامل در طرح استغال روستایی و عشایری طبق گزارش سامانه کارا ارائه داد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.