شناسه : 29752388


با سرعتی که دولت به دوران قاجار نزدیک می‌شه، یحتمل منظور از شعار "ما به عقب برنمی‌گردیم"، بازگشت به دوران ماقبل تاریخ و و دوره تیرانازاروس‌ها باشه!

به گزارش یزد آوا به نقل از یزدرسا؛ قراداد نفتی دولت یازدهم با شرکت فرانسوی توتال واکنش‌های مختلفی به همراه داشته، تا جایی که برخی از کارشناسان مانند پرفسور درخشان معتقدند این قرارداد ایران را به دوران قبل از ملی شدن صنعت باز می‌گرداند. کابران فضای مجازی نیز واکنش‌های مختلفی به این قراداد نشان داده‌اند. در ادامه برخی از این واکنش‌ها را می‌بینیم:

- فرانسه به ایران خون آلوده داد؛ خودروسازی را در اختیارش دادیم! نقش پلیس بد را در مذاکرات بازی کرد؛ از آن‌ها ایرباس خریدیم! میزبان همایش سازمان مجاهدین(منافقین) را برعهده گرفت؛ با او قرارداد نفتی بستیم! قشنگ داریم به فرانسه خط میدیما؛ اونم فهمیده چیکار کنه!

-برجام را یه درخت در نظر بگیرد، کود و آبش را ما می‌دیم، شاخ و برگش را آمریکا می‌زنه، گلابیشو فرانسه می‌بره.

-تو کنسرسیوم نفت که زاهدی بعد از کودتا امضا کرد و کل بحث ملی شدن نفت را به باد داد هم سهم ایران بیشتر از این قرارداد با توتال بود.

-تا الان 12 تیر سالگرد فاجعه سقوط هواپیمای مسافری ایران توسط آمریکا بود، از این پس، سالگرد فاجعه آغاز قراردادهای ننگین نفتی هم هست.

-می‌گن مدیرعامل توتال رفته پیش رئیس‌جمهور فرانسه گفته: سفره انقلاب ایران که پهنه، چرا فقط ایرباس بخوره؟

-درباره  ipcهم مانند برجام، غربگرایان دغدغه ما را نمی‌فهمند چون دعوا بر سر استقلال کشور است؛ همانی که همیشه در طول تاریخ بر بادش داده‌اند!

-تقریبا داره واضح می‌شه که "به عقب برنمی‌گردیم"، بلکه داریم به عقب می‌دویم. مثلا با توتال به پای قاجار رسیدیم، ان‌شاالله حرکت بعدی دوران سلجوقیان!

-جزئیات قرارداد نفتی با توتال نشان می‌دهد بعد از برجام، دومین گام بزرگ روحانی برای قاجاریزه کردن ایران برداشته شده است.

-با سرعتی که دولت به دوران قاجار نزدیک می‌شه، یحتمل منظور از شعار "ما به عقب برنمی‌گردیم"، بازگشت به دوران ماقبل تاریخ و و دوره تیرانازاروس‌ها باشه!

-اینایی که میگفتن "ما به عقب برنمی‌گردیم" الان دارن با سرعت نور میان به دوران جوونیت! اون موقع‌ها که هنوز صنعت نفت ملی نشده بود، اون موقع‌ها که هنوز 29 اسفند تعطیل رسمی نبود...

-همیشه برام سؤوال بود چطور در زمان قاجار تکه‌های ایران را می‌دادن و مردم چیزی نمی‌گفتن، تا امروز که خوشحالی یه سری، از قرارداد با توتال را دیدم!

-پروژه دیوار چین اگه دست دولت روحانی بود روزی صدتا قرارداد با شرکت‌های مهم ساخت وساز دنیا بسته می‌شد؛ ولی آخرش 90 درصدشو با فنس و پرچین تموم می‌کردن!

-نمی‌دونم چرا اینایی که الان از قرارداد با توتال خوشحالن و تأیید می‌کنن منو یاد اونایی می‌ندازن، که ریختن بیرون و جشن برجام گرفتن و بعد تحریم‌های جدید دیگه ازشون خبری نیست.

-‏میگه: چطور با این شرایط فاجعه‌بار، قرارداد توتال رو امضا کردن؟ اینا برای لیست امید هم پورسانت گرفتن، برای قرارداد نفتی نمی‌گیرن؟

-فرانسوی‌ها به ما خون آلوده دادن عوضش ما هم بهشون ماده‌ی سیاه بدبوی آلوده می‌دیم این به اون در!

-توتال پیمانکار سابق از 11 پارس جنوبی بود. بعد از تحریم‌ها، ایران را بدون هیچ‌گونه تعهدی ترک کرد. ولی زنگنه مجددا "خروس بی‌محل" را به ایران آورد!

-اولین ماشین زمان در چه تاریخی ساخته شد؟ اولین ماشین زمان در سال 1396 توسط زنگنه ساخته شد و با آن مردم به قبل از سال 1329 رفتند!
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.