شناسه : 36807977
دبیر کمیته ارزیابی ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد:

56 درصد مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان اجرایی شده است


دبیر کمیته پایش و ارزیابی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد گفت: از 208 مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سال گذشته، 116 مصوبه ستاد معادل 56 درصد، کاملا اجرا شده و یا در دست اجراست.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، سید علی اکبر کلانتر پیش از ظهر امروز در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد در خصوص پیشرفت مصوبات جلسات این ستاد گفت: در سال گذشته 23 جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان تشکیل شده که 208مصوبه را به همراه داشته است و برای هر مصوبه صریحا مجری و همکار تعیین شده است.

وی ادامه داد: با توجه به تاکیدات استاندار یزد مبنی بر پایش پیشرفت اجرایی شدن مصوبات و همچنین پیشنهاد رفع موانع و اصلاح فرایند کار و ایجاد سرعت و دقت در موضوع پایش و کنترل روند اجرای مصوبات این ستاد، یک بانک اطلاعات جامعی طراحی و ایجاد شده است که کلیه اطلاعات مربوط به مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در آن درج می‌شود و پیگیری یک مصوبه و روند اجرای آن از این بانک قابل استخراج و گزارش گیری است.

دبیر کمیته پایش و ارزیابی ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان افزود: گزارش جزئیات و آمار تفضیلی اقدامات انجام شده توسط مجریان و همکاران از جمله مکاتبات و پاسخ‌های دریافتی از دستگاه‌های مجری، ریز موراد و نظر کمیته، درصد انجام پروژه‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی و ... در این بانک موجود است و پاسخ ‌های واصله از دستگاه‌ها توسط اعضای کمیته بررسی و وضعیت نهایی مصوبه نیز مشخص می‌شود.

کلانتر با اشاره به نحوه پاسخگویی دستگاه‌های اجرایی به مکاتبات صورت گرفته از ستاد مقاومتی استان گفت: از 208 مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سال گذشته، 116 مصوبه ستاد معادل 56 درصد، کاملا اجرا شده و یا در دست اجراست، برای  33 درصد مصوبات اقدامی انجام نگرفته یا عدم پاسخ به مکاتبات دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی بوده و  11 درصد مصوبات نیز خنثی و به عبارتی عدم امکان اجرای و یا عدم پیگیری متقاضی بوده است.

رئیس خانه صنعت معدن تجارت یزد با تاکید بر لزوم پاسخگویی دستگاه های اجرایی در خصوص وضعیت اجرایی مصوبات استاد اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: پیشنهاد می‌شود شیوه‌نامه‌ای برای تهیه مقدمات و نحوه تشکیل جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی تهیه شود و مدیران مجری و محور انجام مصوبات نظرات و مشکلات اجرایی را قبل از مصوبات مطرح کنند و برای اجرای هر مصوبه بازه زمانی مشخص شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.